Բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումները կներկայացվեն հանրային քննարկման
Փետրվարի 3-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավիրած նիստում Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ քննարկվել  եւ որոշում է կայացվել փետրվարի 24-ին հրավիրել խորհրդարանական լսումներ՝ «Բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնախնդիրները» թեմայով:
Մխիթար Հայրապետյանը նշել է, որ  կրթության ոլորտի վերաբերյալ արդեն անցկացվել են խորհրդարանական լսումներ. հանրային այս քննարկումների առանցքում կլինի «Կրթության մասին» օրենքի նախագիծը: Այն արդեն ուղարկվել է արդարադատության նախարարություն եւ հանձնաժողովի նախագահի խոսքով՝ բազմաթիվ փոփոխություններ են նախատեսվել:
Հանձնաժողովի փոխնախագահ Հովհաննես Հովհաննիսյանն ու հանձնաժողովի անդամ Աննա Կոստանյանը գործընկերներին մանրամասներ են ներկայացրել հանձնաժողովի անդամների՝ Թբիլիսի կատարած  եռօրյա աշխատանքային այցի վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ այցի համար պետական բյուջեից միջոցներ չեն ծախսվել:

Намечаются общественные обсуждения законодательных реформ в сфере высшего образования и науки
3 февраля Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта под председательством М.Айрапетяна на созванном заседании обсудила и решила организовать 24 февраля парламентские слушания на тему "Законодательные реформы и задачи сферы высшего образования и науки”.
М.Айрапетян отметил, что уже проведены парламентские слушания по сфере образования, а в центре внимания предстоящих парламентских слушаний – проект закона “Об образовании”, который направлен в Министерство юстиции и, по словам председателя комиссии, в нем намечено множество поправок.
Заместитель председателя комиссии О.Ованнисян и член комиссии А.Костанян представили коллегам подробности трехдневного рабочего визита членов комиссии в Тбилиси. Отмечено, что на поездку не израсходованы средства из госбюджета .